yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

YeşilayFest: İnsan Bağımlı Olmadan da Eğlenebilir, Sosyalleşebilir

Eğlenme ve cümbüşe dair kimi yanlış algıları “insan, bağımlı olmadan da eğlenebilir, sosyalleşebilir” düsturu ile değiştiriyoruz.

YeşilayFest: İnsan Bağımlı Olmadan da Eğlenebilir, Sosyalleşebilir


 T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğünün takviyesiyle, Diyarbakır ve Sakarya’nın akabinde YeşilayFest etkinliğimizin üçüncüsünü Ankara Gazi Üniversitesinde gerçekleştirdik. 

31 Mayıs-1 Haziran tarihleri ortasındaki şenliğe, Genel Liderimiz Doç. Dr. Mehmet Dinç ve Gazi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fazlı Polat’ın yanı sıra akademisyenler ve üniversiteli gençler katıldı.

Doç. Dr. Dinç, festivalin açılış konuşmasında, “İnsan bağımlı olmadan da eğlenebilir, sosyalleşebilir” diyerek, YeşilayFest’in gençlere tam da bunu anlatan bir aktiflik olduğunu belirtti. Doç. Dr. Dinç konuşmasını şöyle sürdürdü: YeşilayFest’te satrançtan el işlerine ve okçuluğa kadar onlarca aktiflik organize ederek eğlenmekle ilgili çok hoş alternatifler olduğunu vurguluyoruz. Gençler geleceklerine ziyan vermeden de hayatın tadını çıkarabilirler. Hayatın hoşluklarının, bağımlılıkların gölgesinde kaybolmasını istemiyoruz. 

Gençlikte en kıymetli sıkıntı, bağımsızlık kültürünü gençken oturtmak ve gençlerin bağımsızlıklarına yatırım yapmaları; zihinlerinin, kalplerinin ve vücutlarının özgür olması. Bunun için Türkiye Yeşilay Cemiyeti olarak gece gündüz çalışıyoruz. 

Yeşilay ailemizin en değerli üyeleri, 174 üniversitede faal çalışan Yeşilay kulüplerimiz. Üniversite öğrencileri, Yeşilay Kulüpleri üzerinden akranlarına bağımsızlığın ne kadar kıymetli olduğunu, geleceğe yatırım yapmak için evvel bağımsızlığa yatırım yapmak gerektiğini anlatıyorlar.”

İki gün süren YeşilayFest, çeşitli bilgi müsabakalarına, atölyelere, konserlere, sinema gösterimlerine ve sportif aktivitelere konut sahipliği yaptı. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim