yandex
ankara seo
ankara web tasarım
23.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

YKS 2024’te Sınav Günü Açık Kalacak Nüfus Müdürlükleri

ÖSYM, 2024-YKS İçin Sınav Günü Açık Tutulacak İl/İlçe Nüfus Müdürlüklerini açıkladı. 

YKS 2024’te Sınav Günü Açık Kalacak Nüfus Müdürlükleri

ÖSYM, 2024-YKS İçin Sınav Günü Açık Tutulacak İl/İlçe Nüfus Müdürlüklerini açıkladı.

YKS 2024 İçin Süreksiz Kimlik Belgesi

8-9 Haziran 2024 tarihlerinde uygulanacak 2024 Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (2024-YKS) girecek adaylardan; T.C. Kimlik Kartı’nı kaybeden, T.C. Kimlik Kartı’nda fotoğrafı bulunmayan, nüfus cüzdanı olmayan yahut nüfus cüzdanında T.C. kimlik numarası, fotoğraf, soğuk damga bulunmadığı için imtihana kabul edilmeyecek durumda olanlar için imtihan yapılacak merkezlerde ekte sunulan İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri; İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce 8 Haziran 2024 Cumartesi günü 07.00 ile 17.00 saatleri ortasında ve 9 Haziran 2024 Pazar günü 07.00 ile 15.30  saatleri arasında açık tutulacak ve kelam konusu Müdürlüklere başvuran adaylara; müdürlük çalışanı tarafından fotoğraflı, imzalı-mühürlü, barkodlu-karekodlu yahut  fotoğraflı, barkodlu-karekodlu “Geçici Kimlik Belgesi” düzenlenecektir.

Başvuruda YKS Giriş Dokümanı ve Biyometrik Fotoğraf Yanınızda Olmalı

Bu maksatla imtihan günü Nüfus Müdürlüğüne başvuran adaylar, Nüfus Müdürlüğü çalışanıyla birlikte ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr  adresinde yer alan ilgili sınavın başvuru bilgilerine T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle erişebilecektir. Nüfus Müdürlüğü çalışanınca adayın bilgilerinin denetimi yapılarak adaya fotoğraflı, imzalı-mühürlü, barkodlu-karekodlu veya fotoğraflı, barkodlu-karekodlu “Geçici Kimlik Belgesi” düzenlenecektir. Adaylar düzenlenen bu doküman ile imtihana girebilecektir.  “Geçici Kimlik Belgesi” dışında verilen hiçbir doküman imtihana giriş için kabul edilmeyecektir. Bu maksatla Nüfus Müdürlüğüne başvuran adayın, ilgili sınavın Sınava Giriş Evrakı ve biyometrik fotoğrafının yanında olması gerekmektedir.

Adaylar, imtihan günü açık tutulacak İl/İlçe Nüfus Müdürlüklerinin adreslerine ve açık oldukları saatlere aşağıdaki bağlantıdan erişebilecektir.

Adaylara ve kamuoyuna hürmetle duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

8 HAZİRAN 2024 CUMARTESİ GÜNÜ 07.00-17.00 SAATLERİ ORTASINDA VE 9 HAZİRAN 2024 PAZAR GÜNÜ 07.00-15.30 SAATLERİ ORTASINDA AÇIK OLACAK İL/İLÇE NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİ

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim