yandex
ankara seo
ankara web tasarım
25.02.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Yorglass’ın yeni CFO’su Erkut Tekinkaya oldu

Cam dünyasının küresel ve emniyetli tedarikçisi Yorglass, 50. Yılını kutlamaya hazırlanırken üst seviye atamalarına devam ediyor.

Yorglass’ın yeni CFO’su Erkut Tekinkaya oldu


Cam dünyasının küresel ve emniyetli tedarikçisi Yorglass, 50. Yılını kutlamaya hazırlanırken üst seviye atamalarına devam ediyor. Bu kapsamda finans departmanında değerli bir atama gerçekleştiren şirketin yeni CFO’su, tecrübeli iş insanı Erkut Tekinkaya oldu. 34 yıllık kesim tecrübesiyle Tekinkaya, Yorglass’ta sürdüreceği meslek seyahatinde şirketin büyüyerek devam eden başarısına katkı sağlamayı hedefliyor.

Endüstriyel cam sürece ve düz cam ticareti alanlarındaki birikimi ve deneyimiyle kesime öncülük eden Yorglass’ta değerli bir atama gerçekleşti. Birçok ulusal ve memleketler arası şirketin finans departmanına liderlik eden Erkut Tekinkaya, Yorglass’ın yeni CFO’su oldu.

 

34 yıllık tecrübesiyle Yorglass’ın finansal maksatlarını yönetecek

Marmara Üniversitesi İşletme kısmından mezun olan Erkut Tekinkaya, İstanbul Üniversitesi Memleketler arası İşletme kısmında MBA ve Koç Üniversitesi İşletme kolunda Executive MBA yüksek lisans derecelerini aldı. İş hayatına 1990 yılında Tayan Tekstil’de İhracat Uzmanı olarak başlayan Tekinkaya, Betek A.Ş, Ramko İnşaat A.Ş., Vodafone Net İrtibat Hizmetleri A.Ş., Zer A.Ş ve KoçSistem’de farklı konumlarda çalıştı. 2017-2023 döneminde Koç Topluluğu’nun şirketlerinde İdare Konseyi Lideri ve üyesi olarak üst seviye yöneticilik yapan Erkut Tekinkaya, Şubat 2024 prestiji ile Yorglass’ta CFO olarak misyon alacak.

 

Yorglass Hakkında:

Temelleri 1974’te atılan Yorglass, endüstriyel cam sürece ve düz cam ticareti alanlarındaki deneyimiyle bölüme öncülük ediyor. Küresel bir marka olma vizyonu doğrultusunda faaliyetlerini sürdüren Yorglass, ulusal ve milletlerarası pazarlara güçlü eser portföyüyle hizmet veriyor. 1988’de Ege Bölgesi’ndeki birinci ısıcam tesisini kuran Yorglass, 1989’da Bolu’da beyaz eşya camı alanındaki üretim tesisini faaliyete geçirdi. 2015’te Eskişehir, 2017’de Bolu ve 2019’da Manisa fabrikasının devreye girmesi ile müşteri memnuniyetini katlayarak yoluna devam etti. 2019’a kadar Cam Merkezi A.Ş. ismi altında Yorsan, Yorim ve Yorglas markalarıyla hizmet veren şirket, 45’inci yılında kurumsal kimliğini yenileyerek markalarını ve faaliyetlerini Yorglass çatısı altında bir ortaya getirdi. 2020’de Çerkezköy fabrikasını da faaliyete geçiren Yorglass bugün prestijiyle üretim ve ticari çalışmalarını; Yorglass Ticaret, Yorglass Satina, Yorglass Ticari Soğutucu ve Yorglass Beyaz Eşya iş üniteleri altında Türkiye’nin beş farklı kentinde heyeti yedi tesisinde gerçekleştirirken, eserlerini 60’a yakın ülkeye ihraç ediyor ve Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu ortasında yer alıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ