yandex
ankara seo
ankara web tasarım
23.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Ziynet Sertel Mezarı Başında Anıldı Başkan Gappi: Onun Mücadeleci Ruhunu Unutmayacağız

İzmir Gazeteciler Cemiyeti Üyesi ve İGC Onursal Başkanı, 26, 27. Dönem CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel’in eşi, Gazeteci Ziynet Sertel, ortamızdan ayrılışının 3. yılında mezarı başında ailesi ve dostları tarafından anıldı.

Ziynet Sertel Mezarı Başında Anıldı Başkan Gappi: Onun Mücadeleci Ruhunu Unutmayacağız


Ziynet Sertel’in Eski Bornova Mezarlığı’ndaki anma merasimine; Eşi İGC Onursal Başkanı, 26, 27. Dönem CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Lideri Dilek Gappi, İGC Önceki Dönem Başkanı Misket Dikmen, Oğulları Mustafa ve Özmen Sertel, ailesi ve sevenleri katıldı.

“ONU ÇOK ÖZLÜYORUZ”

Eşi Ziynet Sertel’i kaybedeli 3 yıl olduğunu fakat acısının hiç unutulmadığını lisana getiren İGC Onursal Başkanı ve 26, 27. devir CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, “Ziynet’i yaşamak, anlatmak ve onunla birlikte dost olmak hepimize nasip oldu. İnsanların acılara dayanması çok sıkıntı, eş acısı çok daha güç. Sıkıntı olan insanın sevdiklerinden başka kaldıktan sonra hayat tarafından sınanması. Onu çok özlüyor ve çok seviyoruz” dedi.

“İYİ İNSAN OLMAKTAN ASLA ÖDÜN VERMEDİ”

İGC Başkanı Dilek Gappi de Ziynet Sertel’in ebediyen sevgi ve minnetle anılacağını söz ederek, “Azimli, telaşsız, ne yaptığını çok âlâ bilen bir insandı. Sakinliğin, objektifliğin gücü ile değerli noktaları çok âlâ anlatırdı. Adım adım eşi Atila Sertel ile gezerek Aydınlanma çabasına katkı koydu. Çok yürekli, çok değerli biriydi. Düzgün insan olmaktan asla ödün vermedi. Onun mücadeleci ruhunu unutmayacağız” dedi.

“SÜKUNET VE HUZUR İLE EŞ DEĞERDİ”

İGC Önceki Dönem Başkanı Misket Dikmen ise herkesin ortak hissinin Ziynet Sertel’i çok özlemek üzerine olduğunu belirterek, “Ziynet hepimiz için sükûnet ve huzur ile eş bedeldi. Her vakit sükunetle sorun çözmesine hayran olmuşumdur. Onu hoş gülüşüyle hatırlıyorum” diye konuştu. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim