yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Arap Turistleri Bıçakla Tehdit Eden Kişiye Tepkiler Sürüyor!

Arap turistleri bıçakla tehdit eden şahıs tutuklanırken Türkiye yabancı düşmanlığı ve Suriyelilerin artan nüfusu hususlarına kilitlendi. 

Arap Turistleri Bıçakla Tehdit Eden Kişiye Tepkiler Sürüyor!

Arap turistleri bıçakla tehdit eden şahıs tutuklanırken Türkiye yabancı düşmanlığı ve Suriyelilerin artan nüfusu hususlarına kilitlendi.

Yabancı Düşmanlığı Tartışmaları

Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da M.İ. (43) isimli şahıs aralarında Türkiye’ye milyonlarca dolar yatırım yapan iş insanları Khaled Fouzan ve İbrahim Al Hudaithi’nin de bulunduğu Arap turistleri elinde bıçakla tehdit etmişti. Manzaraları toplumsal medya olay olan şahıs kısa müddet sonra tutuklanıp cezaevine gönderildi.

Arap ve Suudi turistleri tehdit eden manzaralar, Türkiye’de ‘yabancı düşmanlığı’ tartışmalarını başlattı. Bıçaklı saldırganın “Delikanlınız gelsin! Ben Türk’üm Arap marap anlamam. Kimsiniz siz! Benim ülkem burası. Bıçak burada, sokmazsam…” sözlerini taşıyan görüntüler toplumsal medyada paylaşıldı.

Arap Medyasının Gündeminde

Bu olayı Arap medyası da gündemine taşıdı.  Suudi Arabistan’daki Saudi Gazette sitesindeki, “Türkiye’nin İstanbul kentinde Maslak semtindeki bir restoranda Suudi turistleri bıçakla tehdit eden bir Türk vatandaşı tutuklandı. Türk polisi, saldırganın Maslak’taki bir kafede oturan Suudi turistleri bıçakla tehdit ettiği ve tehdit ettiği görülen bir imajın toplumsal medyada yayılmasının ardından adamı tutukladı. Raporlara göre adam yanlışı alkollü olarak işledi” sözleri yer aldı.

SURİYE’DE TÜRK BAYRAĞI İNDİRİLDİ ! 

TÜRSAB, “Bu Tıp Olaylar Seyahat Acentalarımızı Kaygılandırıyor”

TÜRSAB Yönetim Kurulu, bahis hakkında şu açıklamayı yaptı, “Ülkemize gelen turist sayısını ve niteliğini artırmak için canla başla çalışan “Seyahat Acentalarının” Birliği TÜRSAB olarak geçtiğimiz günlerde İstanbul’da Orta Doğu ülkelerinden gelen konuklarımıza karşı yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Anadolu Kültürü ile bağdaşmayan, tüm dünyaca bilinen ve takdir edilen misafirperverliğimize gölge düşüren bu davranış asla kabul edilemez.  Bu çeşit yakışıksız akınların cezasız kalmaması gerektiğine inanıyoruz. Son periyotta bilhassa Orta Doğu ülkelerinden gelen konuklarımıza yönelik bu çeşitten hal ve telaffuzlar turizm dal temsilcileri olarak bizleri ziyadesiyle üzmektedir. Barış ve kardeşliği tesis eden dalın temsilcileri olarak farklı kültürlerden insanların karşı karşıya getirilmesi, tehdit edilmesi, her 100 turistten yaklaşık 90’ının ülkemize gelmesini sağlayan Seyahat Acentalarımızı kaygılandırmaktadır. Ülkemize gelen her konuk, milliyeti fark etmeksizin bizim için çok pahalıdır. Misal olayların bir sefer daha yaşanmamasını temenni ediyor, bu hücuma maruz kalan konuklarımıza geçmiş olsun dileklerimizi bu vesile ile iletmek istiyoruz” (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ